Znakomite biografie na Dzień Chłopaka

Prezent na Dzień Chłopaka to kwestia, która może zamienić się w wielki dylemat. Jednak w przypadku osób kochających książki, wybór odpowiedniego prezentu jest jasny. Każdy wielbiciel słowa pisanego z pewnością doceni kolejne pozycje, które zabiorą go w zupełnie inny świat. Jeśli dodatkowo chłopak przepada za pasjonującymi biografiami, które czyta się jak książki akcji, “Rasputin” Douglasa Smitha czy “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” Krystyny Kurczab-Redlich z pewnością mu się spodobają.

Najlepsza biografia Władimira Putina

Krystyna Kurczab-Redlich spędziała kilkanaście lat w Rosji jako korespondentka polskich mediów. Uchodzi obecnie za jedną z najbardziej poważanych ekspertek w zakresie współczesnej Rosji. Jest też jedną z niewielu dziennikarek, którym udało się dotrzeć do osób znających prezydenta Rosji na różnych etapach jego kariery. W swojej monumentalnej książce autorka prowadzi czytelnika przez nieszczęśliwe dzieciństwo polityka, młodość i początki kariery w rosyjskich służbach specjalnych. Znajdują się tutaj również informacje na temat popełnianych przez niego lub na jego zlecenie przestępstw, likwidowania przeciwników i nieprzychylnych dziennikarzy czy też prowokowania wojen z państwami ościennymi. Biografia współczesnego cara przypomina raczej książkę sensacyjną, chociaż jest jedną z niewielu, w których pojawiły się sprawdzone, rzetelne informacje.

Mężczyzna, który oczarował cara i carycę

“Rasputin” Douglasa Smitha to obszerna praca na temat człowieka, który zmienił bieg historii Rosji. Czytelnik ma okazję wyruszyć wraz z Rasputinem do niewielkiej wsi Pokrowskoje, w której bohater się urodził, a potem towarzyszyć mu w drodze aż na sam szczyt, czyli do Carskiego Sioła. Swoją pobożnością i talentem do manipulacji Grigorij Rasputin zaskarbił sobie dozgonne uznanie cara Mikołaja II i carycy Aleksandry, którzy przyjmowali go w swoim pałacu jak domownika. Kiedy jednak okazało się, że Rasputin wraz z carycą za bardzo ingerują w sprawy polityczne, zaczęto planować zamach na jego życie. Wielu historyków do dziś zastanawia się, czy gdyby nie Rasputin doszłoby do rewolucji bolszewickiej.

About the Author

You may also like these